خودرو های ون در ایران

خودروهای ون در ایران

در این مقاله به معرفی خودرو هایی با عنوان ون و تاریخچه ی حضور آن در ایران و موضوعات مربوط به ان که دستخوش تغییرات شده است بپردازیم.

ون ها، این مکعب های معلق بر روی چرخ. خودروهایی با طراحی کاملا معمولی و مکعبی که هدف از طراحی آنها فقط اهدای فضای بیشتر بار و سرنشین بوده است. این طرز تفکر بسیاری از مردم در مورد خودروهای ون است.

شرکت اجاره ون ون رنتال

در ایران خودرو های ون با نام های مختلفی صدا میشوند که از جمله ی آن ها میتوان فولکس واگن را نام برد.مردم نیز به آن واکنش خوبی نشان داده اند و با استقبال خوبی هم مواجه شده است  و فروش خوبی هم داشته اند که تا هنوز هم ون های فولکس مربوط به چندین دهه پیش در خیابانها تردد می کنند و همه ی ما تردد آنها را در کوچه ها و خیابان ها میبینیم.

متاسفانه برای مدتی طولانی هیچ خودروی ون مناسبی جایگزین آن نشد و مردم ایران به سمت و سوی ون هایی با برند های خارجی رفتند. تجربه نشان داده که سلیقه ی مردم ایران بیشتر به سمت خودرو ها و به تبع آن ون های امریکایی سازگار تر میباشد.

شرکت اجاره ون

اما متاسفانه به دلیل بسته بودن بازار تا چند دهه، مردم فقط خودروهای سدان بی کیفیتی را در دسترس داشتند که تمام دید مردم را از خودرو شامل می شد.

پس از آزاد شدن واردات، به راحتی می شد پی به سلایق مشترک مردم ایران و آمریکا برد. در آمریکا خودروهای SUV خودروهایی محبوب و پر فروشی محسوب می شوند و در ایران نیز این کلاس خودرو، پرستیژ بالایی داشته و با وجود قیمت بسیار بالاتر از قیمت جهانی فروش خیلی خوبی داشته اند حتی با وجود اینکه بهترین خودروهای این کلاس در ایران خودرویی مثل تویوتا پرادو است که در بازارهای جهانی خودرویی کاملا معمولی محسوب می شود. و یا در مورد علاقه مردم به خودروهای بزرگ و از جمله سدان های بزرگ که البته به دلیل اسیر بودن بازار در دست فرانسوی ها مردم کم کم خود را با شرایط وفق داده و علایق آنها نیز به سمت فرانسوی شدن پیش رفت. در مورد سایر کلاسها نیز شباهتها صدق می کند اما در مورد ون ها داستان اندکی متفاوت است.

یکی دیگر از ون هایی که بسیار لوکس میباشد و با استقبال فراوانی مواجه شد ون بنز کلاس v میباشد که توضیحات مرتبط با آن را میتوانید در صفحه ی مشخصات فنی ون مرسدس بنز کلاس ( V ) مشاهده نمایید.

با توجه به این شباهتها چرا مردم ایران به ون علاقه نشان نمی دهند؟ برای این سوال چندین دلیل وجود دارد. از جمله اینکه مردم ایران چندین دهه ایزوله بوده و خاطرات ون ها را کاملا از یاد برده اند. دوم، ون های موجود در بازار کمتر تبلیغ شده و مردم شناخت بسیار کمی از آنها دارند. برای مثال کمتر کسی در ایران حتی نام کاسپین خودرو را شنیده است و یا کمتر کسی می داند که فولکس واگن از طریق نمایندگی خود در ایران ون ترانسپورتر خود را که یکی از موفقترین و بهترین ون های حال حاضر دنیا است، به فروش می رساند.

یکی دیگر از دلایل نیز قیمت بالای ون ها در ایران است که پا به پای سایر خودرو ها با قیمتی تقریبا دو برابر بازار جهانی عرضه می شوند.

مجموعه ی ون رنتال پیشرو در خدمات اجاره ون و کرایه ون در سراسر کشور.

از دیگر دلایل نیز می توان خودروسازان داخلی را نام برد. خودروسازان داخلی یا هیچ وقت ون تولید نکردند و یا نمونه های مونتاژی، آن هم با تولید بسیار محدود و برای مصارف خاص مانند آمبولانس تولید کردند و یا هر وقت خود تصمیم گرفتند که ون طراحی کنند، فاجعه ای مانند ون کاروان سایپا خلق شد که به موجودی عجیب الخلقه و تالاسمی (البته از نوع ماژور!) شبیه بود که نه تنها باعث آبرو ریزی و شکست سایپا در زمینه طراحی شد بلکه دید مردم را نیز نسبت به ون ها از آنچه بود، بد تر کرد.

در سایر کشور ها ون ها استفاده های بسیار زیادی دارند. یک ون می تواند یک ساندوچی، فست فود، دفتر کار، یک اتاق خواب کوچک و یا غیره باشد. ون ها با داشتن فضای زیاد در قسمت عقب و در بیشتر مواقع صندلی های نیمکتی در جلو، می توانند فضایی راحت و بزرگ را برای یک خانواده پر جمعیت فراهم کنند. از نظر طراحی ظاهری نیز این خودروها با توجه به پیشرفت سریع دانش طراحی خودرو، کم کم مانند سایر کلاس ها، دگرگون شده و ون های بسیار زیبایی طراحی و تولید می شوند.سفری آرام را با اجاره ون از مجموعه ی ونرنتال تجربه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *